5 feltétel, ami nélkül nem lesz sikeres az egyetemi felvételi
Mutatjuk azt az öt fontos szabályt, amit teljesítenetek kell ahhoz, hogy bekerülhessetek a felsőoktatásba.
Mutatjuk azt az öt fontos szabályt, amit teljesítenetek kell ahhoz, hogy bekerülhessetek a felsőoktatásba.
Július 3-án hivatalosan is véget ért a 2024-es tavaszi érettségi, hamarosan pedig érkeznek a ponthatárok. Mutatjuk, mi dolga van még a felvételizőknek.
Részletes adatokat közölt az Oktatási Hivatal.
Már mindenki túl van a központi írásbeli felvételi vizsgán, de vannak, akik számára még hátra van a szóbeli. Iskolánként eltérhet, hogy hogyan számítják a pontokat és mi alapján veszik fel a diákokat. Összeszedtük az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.
Hamarosan lejár a jelentkezési határidő. Mutatjuk, mikre kell figyelnetek a véghajrában.
Február 15-ig lehet jelentkezni a 2024 szeptemberében induló képzésekre. Ha még nem adtátok le a jelentkezéseket, nem árt sietnetek, mert a határidőig picivel több, mint egy hetetek maradt.
A 2024-es általános felvételi eljárásban a mesterképzésekre is február 15-ig lehet leadni a jelentkezéseket. Mutatjuk, hogy mire figyeljetek oda, ha idén felvételiztek.
Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a szakképzés rendszeréről, a választható szakmáktól kezdve, a tanterveken át az ösztöndíjig.
Napokon belül nyilvánosságra kerülnek az idei felsőoktatási felvételi ponthatárai. A sikeres felvételihez viszont nem elég "csak" az érettségi követelmények teljesítése, más szempontoknak is meg kell felelnetek.
Az egyetemi felvételi jelentkezés már lejárt, de egyszer még van lehetőségetek változtatni a megjelölt egyetemek, főiskolák sorrendjén. Mutatjuk, mikor és hogyan.
A felvételi egyik nagy kérdése, hogy melyik egyetem legyen az első a listán: felmérések alapján a fizetések összegét is befolyásolhatja, hogy hol diplomáztok. Bár a jelentkezéssel már mindenki megvan, még egyszer tudtok majd sorrendet módosítani, ezért most összegyűjtöttük nektek, hogy milyen bérekre számíthattok a legnépszerűbb szakok elvégzése után.
A legtöbb szakon a középiskolai eredmények, az érettségi eredmények és a pluszpontok, vagy a korábbi oklevelek számítanak a pontszámításnál, de idén is vannak olyan szakok, ahol lesz alkalmassági vizsga. Itt vannak a szabályok.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.